دیدار نمایندگان ساوه و محلات با رییس جمهور برای الحاق به استان قم
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی گفت: در دیداری که هفته گذشته با رییس جمهور داشتیم ، نمایندگان ساوه و محلات خواستار الحاق به استان قم شدند.

احمد امیرآبادی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا ، با اشاره به ضروت خارج شدن قم از وضعیت تک شهرستان بودن در تقسیمات کشوری، اظهار داشت: هفته گذشته در دیداری که با حضور خانم میرگلوبیات و حجت الاسلام سلیمی نمایندگان شهرستان های  ساوه،محلات  با رییس جمهور داشتیم صحبت هایی را در خصوص الحاق این شهرستان ها به استان قم انجام دادیم .

وی ادامه داد: آقای رییس جمهور و وزیر کشور گفتند که لایحه جامعی را در دست تهیه دارند که در آن این موضوع دیده شده است.

نماینده مردم قم افزود: صحبت هایی را هم  با  وزیر کشور داشتیم و  اقداماتی در حال انجام است که ان شالله ما دنبال این هستیم دلیجان ، محلات ، ساوه ، تفرش ، آشتیان و آران و بیدگل به قم اضافه شود.

امیرآبادی با بیان این که با معاون اول رییس جمور هم در این خصوص صحبت شده است، تصریح کرد: قولی که دولتی ها  به ما دادند این بود که به نوعی مشکل تک شهرستان بودن قم را حل کنند.

وی با بیان این که در تقسیمات کشوری الحاق شدن و جدا شدن شهرستان ها  از استان ها  یک روال عادی است، ابراز داشت:خواسته ما از مسئولان و دولتمردان هم این است که وضعیت قم را مشخص کنند ما یک تک شهرستان هستیم و تک شهرستان بودن هم ما را اذیت می کند.